ÇITAYI YÜKSELTTİ

Yerli ve yabancı kaliteli futbolcu kadromuz var.

ÇITAYI YÜKSELTTİ
Spor, Mehmet Büyükekşi

Başarıyı sağlamak için kadromuzu muhafaza edip üzerine de takviye yaptık

-İki forvet daha kadromuza alıp transferi kapatacağız

-Puanlar aslanın ağzındaydı şimdi midesinde olacak

-Bu sezon lige iyi bir başlangıç yapıp devamını da iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor

-Sinemalar, tiyatrolar, açık hava konserleri seyircili yapılıyor, maçlarda da seyircilerin olması gerek

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Beın Sports kanalının canlı yayınında yeni sezon hedeflerini açıkladı.

Transferler konusunda da merak edilen soruları cevaplayan Büyükekşi, Türkiye kupasına talip olduklarını ve hedeflerini Avrupa olarak belirlediklerini söyledi.

Futbolculara ve teknik ekibe güven vererek istikrarı sağladıklarının altını çizen Büyükekşi, yaptıkları takviyelerle sezonu ilk 5 arasında tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

GAZİANTEPLİ OLARAK GURUR DUYUYORUM

Türkiye ekonomisinde güven ve istikrarın yaratılmasının önemini her zaman altını çizerek anlattıklarını söyleyen Gaziantep F.K Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi, “ Bizde geçen sezonun başında yönetime geldiğimizde hep bunun olması için çaba gösterdik. Güven ve istikrarı sağlayabilmek için hocamıza ve futbolcularımıza o güveni vermemiz gerekiyordu. Bu açıdan 3’üncü haftamızda teknik direktörümüz Marius Sumudica ile sözleşmemizi yenileyerek bu seneye sarkıttık. Geçen sezon ligde 14 takımın bazıları bir, bazıları 2 defa hocalarını değiştirdiler. Tabi bu durumlar futbolcular üzerinde de olumsuz etki yapabiliyor. Biz hem bunu kırdık hem de futbolcularımıza güveni verdik. Yerli ve yabancı kaliteli futbolcu kadromuz var bunlar teknik kadro ve yönetimle bütünleşince çok şükür başarı geldi. Özellikle pandemi döneminde bunu sağlayabilmek önemliydi. Dünyada ve Türkiye'de pandemi döneminde futbola uzun süre ara verildi. Bu aranın ardından futbolcuları ve teknik ekibi motive etmek zor durumdu. Bazıları ülkelerine gitti, bazıları kendi yaşadıkları şehirlere gittiler. Bunların tekrar gelip motive olmaları son derece önemli, bunları yönetmek için elimizden gelen çabayı gösterdik. Bir diğer taraftan da işin maddi tarafı vardı. Yani bir taraftan maddi bir taraftan da manevi tarafı oldu. Futbolcuların ödemelerinin zamanında yapılması son derece önemli, maaşlarını zamanında alabilmeleri çok önemlidir. Onun için de azami gayret gösterdik ve Şubat sonuna kadar bütün ödemeleri yapmıştık. Kalanları da Haziran ve Temmuz’da maçlar oynanırken yaptık. Pandemi sonrası ise süper ligde yenilmeyen tek takım Gaziantep Futbol Kulübü oldu ve buda bizim hem kulüp hem de şehir olarak başarı hanemize yansıdı. Ben bu süreçte özellikle Gaziantep valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe Belediye Başkanlarımıza, Gaziantep halkına ve taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü her zaman bizim yanımızda oldular. Takımlarını desteklediler, aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Gaziantep şehrinin uzun yıllar süper ligde takımı olmuş, bu başarıları fazlasıyla hak eden bir şehir, Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri var. İhracatta ve gastronomisi de bir numara olduğunu bir Gaziantepli olarak gurur duyuyorum. Bu başarıların önümüzdeki süreçte de devam etme çabası içerisindeyiz” dedi.