Olmamış bir film: Yarına Tek Bilet

Filmde korkunç bir ses problemi var, bir... Oyuncular konuşurken ağızlarından çıkardıkları her kelimedeki harflerin en az yarısını yutuyorlar, iki... Sonuç: Türkçe altyazı seçeneğiyle Türkçe konuşulan bir filmi izlemek durumunda kaldım.

- Tren kompartımanında karşılaşan hiçbir erkekle hiçbir kadın... Mevzuya böyle giriş yapmaz, mevzuyu böyle ortalamaz, mevzuyu böyle sürdürmez, mevzuyu böyle sonuçlandırmaz.

*

- Diyaloglar: Yapaylık ötesi... Davranışlar: Sunilik abidesi... Duygusal geçişler: İknadan acayip uzak... Filmdeki şiir muhabbeti: Süper yavan...

- Hayatta inanılmaz rastlantılar olur, olabilir. Fakat bu filmdeki rastlantı, hayatı en tuhaf rastlantılara sahne olanlara bile “Yok artık” dedirtecek cinsten.

*

- Dilan Deniz Çiçek... Çok çalışmış rolüne, çok gayret göstermiş, çok uğraşmış, çok didinmiş. Fakat keşke biraz daha az çabalasaydı... Belki doğallığa yaklaşabilirdi.

*

- Küfür bazı ağızlara hiç yakışmıyor. Örnek: Dilan Deniz Çiçek!

*

- Öbür oyuncu Metin Akdülger’e gelecek olursak... Daha doğal, daha minimal, daha inandırıcı bir oyunculuk sergilemiş Akdülger... Ama aksayan diyalogları, kötü senaryoyu falan tek başına nasıl kurtarsın adamcağız.

*

- Müzikler şahane! Seçilen şarkılar muazzam! Fakat derdimiz güzel şarkı dinlemek değildi ki, güzel film izlemekti.

*

- Yol filmlerine bayılırım. En kötüsüne bile. Gel gelelim bu filmi izlerken sardırmak durumunda kaldım.